HAKKIMIZDA

Anasayfa » HAKKIMIZDA
Tiyatrolog & Tiyatrolog Akademi

Tiyatrolog Akademi yönetmen, eğitmen ve oyuncu Çağrı Turnalı tarafından öğrencisi Müge Akman’la birlikte 1 Eylül 2019’da, İzmir’in Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde kuruldu. Oyunculuk eğitimi vermeye başlayan akademi; ilk oyunu olan “Otelde Cinayet” ile birlikte sahnelere merhaba dedi. Oyunun yönetmenliğini İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçısı Mustafa Çolak yaparken kadroda Çağrı Turnalı, Müge Akman ve Serdar Şahintaş yer aldı. Oyun 24 Ocak 2020 tarihinde Antakya turnesi yaptı.

Hızlı ve emin adımlarla yoluna devam etmekte olan Tiyatrolog Akademi, kuruluşundan bu yana geçmişine 4 profesyonel oyun, 5 farklı oyundan oluşan bir öğrenci festivali, 1 çocuk oyunu, alanında uzman hocalarla sayısız workshop ve yüzlerce mezun sığdırdı.

Genel Sanat Yönetmeni Çağrı Turnalı, sanatsal anlamda ilerlediği yolun amacını “İnsanların yüzüne gerçeği çarpmak” olarak ifade ederken, Yüzüne Tiyatro’nun (in-yer-face) Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden biri olacağına da işaret ediyor. Akademideki eğitimini tamamlayarak mezun olmuş ve seçilmiş 37 kişilik Atölye Oyuncuları kadrosuyla yoluna devam eden Tiyatrolog ailesi, yüzüne tiyatro türünde ilk oyunu olan “Karanlık Kutu”yu kuruluşunun üzerinden henüz bir yıl geçmeden sahneye koyarak bu türde etkin ve iddialı olduğunun sinyallerini veriyor.

Oyunculuk eğitimlerine ve atölyelerine hız kesmeden devam eden Tiyatrolog Akademi Genel Sanat Yönetmeni Çağrı Turnalı, öğrencilerine sunduğu tiyatro eğitiminin temellerini Sanford Meisner, Konstantin Stanislavski, Eric Morris ve Michael Chekhov gibi metot oyunculuğunun usta isimlerine dayandırıyor.

Tiyatrolog Akademi bir yandan hayali olan herkese güçlü eğitimiyle dokunmaya devam ederken; diğer taraftan yetişkin oyunlarının yanı sıra İzmir Komedi Tiyatrosu ile komedi oyunları, Merlin Çocuk Tiyatrosu ile çocukların en iyi oyun arkadaşı olmaya da aday.

Whatsapp
Müge Akman
Müge Akman
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?