SESLİ KİTAP

Anasayfa » SESLİ KİTAP
Hayvan Çiftliği – George Orwell

SESLİ KİTAP serimizin ikinci eseri, George Orwell’in yazdığı şahane eser HAYVAN ÇİFTLİĞİ. Youtube’daki en iyi ses ve anlatım kalitesi ile sizlerle birlikteyiz. Tiyatrolog Akademi öğrencisi sevgili Uğur Öztavlı’nın seslendirdiği eserlerin devamı için kanalımıza abone olmayı ve videoyu beğenmeyi sakın unutmayın. Keyifli dinlemeler.

1. Bölüm – 0:11 / Büyük Reis’in Konuşması
2. Bölüm – 14:40 / Değişimin Başlangıcı
3. Bölüm – 29:21 / Medeniyetin İlk Adımları
4. Bölüm – 41:57 / Ağıl Savaşı!
5. Bölüm – 52:02 / Darbe!
6. Bölüm – 1:10:10 / Vatan Haini Snowball!
7. Bölüm – 1:25:47 / Hayvan çiftliği inan, benden sana zarar gelmez hiçbir zaman!
8. Bölüm – 1:46:33 / Yeldeğirmeni Savaşı!
9. Bölüm – 2:09:30 / Bir Yoldaşın Ayrılışı
10 Bölüm – 2:29:26 / Ama Onları Birbirinden Ayırt Edemiyorlardı

Kitap Açıklaması
Kitabın olay örgüsü, Bay Jones adlı bir adamın sahip olduğu Beylik Çiftliği’nde geçiyor. Bay Jones tarafından kötü davranılan hayvanlar, bu durumdan son derece rahatsız oluyor. Bir gün çiftliğin bilge domuzu Koca Reis, hayvanları örgütlüyor ve onlara devrim fikrini açıklıyor. Çok geçmeden Koca Reis öldürülüyor ancak sözlerini hayvanlara miras bırakıyor. Bir gün hayvanlar, yemlerinin verilmediği gerekçesiyle kendilerinin de beklemediği bir şekilde isyan ediyor. Hayvanların bu ayaklanması üzerine Bay Jones ve diğer insanlar çiftliği terk ediyor. Böylelikle ideallerine yerleşen devrimi gerçekleştiren hayvanlar, işe ilk olarak çiftliğin adını değiştirmekle başlıyor. Adı artık Hayvan Çiftliği olan bu yerin yönetimini ise domuzlar üstleniyor. Napolyon ve Snowball adlı iki domuzun önderliğinde idare edilen çiftlikte başta her şey yolunda ilerliyor. Hayvanlar, bu iki domuz önderliğinde yeni kanunlar oluşturup buna göre yaşamaya başlıyor. Ancak zaman geçtikçe işlerin rengi değişiyor ve iki lider arasında anlaşmazlıklar baş gösteriyor. Hayvanların eşitliği üzerine kurulan yeni yönetim biçimi, istenenden çok farklı bir boyut kazanıyor.

Bizi sosyal medyada takip et:
Tiyatrolog: https://www.instagram.com/tiyatrolog
Uğur Öztavlı: https://www.instagram.com/uguroztavli


Alın Teri – Jack London

SESLİ KİTAP serimizin ilk eseri, Jack London’un yazdığı şahane eser ALIN TERİ. Youtube’daki en iyi ses ve anlatım kalitesi ile sizlerle birlikteyiz. Tiyatrolog Akademi öğrencisi sevgili Uğur Öztavlı’nın seslendirdiği eserlerin devamı için kanalımıza abone olmayı ve videoyu beğenmeyi sakın unutmayın. Keyifli dinlemeler.

Kitap Açıklaması
Ben işçi sınıfı içinde doğdum. Coşku, hırs ve ülkü denen şeyleri çok genç yaşlarda keşfettim. Bu tutkuları dindirebilmek çocukluk yaşamımın en temel sorunu oldu. Gemilerde tayfalık, limanlarda hamallık yaptım; konserve fabrikalarında, daha başka fabrikalarda ve çamaşırhanelerde çalıştım; ot biçtim, halı temizledim, cam siliciliği yaptım. Ama hiçbir zaman emeğimin tam karşılığını alamadım. Aşırı çalışma beni hasta etti. Ömrüm boyunca gövdemle hayvan gibi çalıştım ve ne denli çok çalıştıysam toplumsal çukurun dibine o denli fazla yaklaştım. Bu çukurdan çıkacağım, ama pazılarımı kullanarak değil. Bundan böyle ölesiye çalışmayacağım. Eğer bir daha ölesiye çalışırsam, gerekenden bir damla fazlasını yaparsam: allah belamı versin!

Bizi sosyal medyada takip et:
Tiyatrolog: https://www.instagram.com/tiyatrolog
Uğur Öztavlı: https://www.instagram.com/uguroztavli

Whatsapp
Tiyatrolog Akademi
Tiyatrolog Akademi
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?