ONLINE OYUN UYARLAMA ATÖLYESİ

Anasayfa » ONLINE OYUN UYARLAMA ATÖLYESİ

ONLINE ATÖLYELER HAKKINDA

Bu anormal zamanlarda, İzmir’in tekrar normale dönmesini beklerken, yoğunlaştırılmış oyunculuk eğitimimiz “online” bir seçeneğe uyarlandı. Bu çevrimiçi atölyeler, Alsancak’ta yer alan akademimizdeki fiziksel derslere geri dönene kadar sürekli olarak oyuncu adaylarının hizmetine sunulacak.

Eğitimin bütünlüğü her zaman en büyük endişemiz oldu. Çevrimiçi bir girişimde her teknik bileşenin tam olarak gerçekleştirilemeyeceği açık olsa da, bu eğitimi ciddiye alan öğrenciler, Tiyatrolog Akademi’de öğretildiği gibi, Konservatuar Hazırlık çalışmalarının temellerini öğrenecek ve deneyimleyecek.

Yolculuğunuza başlamak için sizi çevrimiçi deneyime dahil etmek hedeflendi. Eğitimlerimizin tüm yönlerine daha fazla çalışmak ve müdahil olmak, öğrenciye gelecekteki tüm sanatsal çabalar için bir iç referans sağlayacak.

Hem eğitimdeki farkımızı yansıtmak, hem de mevcut finansal ortamın farkında olduğumuz için, gelecek vadeden sanatçı adaylarına yüklenen yükün de farkında olarak, Yoğunlaştırılmış Online Eğitim ücretlerimiz düşürülmüştür.

Sizinle birlikte derslere girmeyi heyecanla bekliyoruz.

ÇAĞRI TURNALITiyatrolog Akademi Genel Sanat Yönetmeni


ATÖLYE DETAYLARI

Tiyatrolog Akademi’de Oyun Uyarlama öğretilerini tam da istenildiği gibi sunuyoruz.

 • Sınıf, toplamda 8 hafta boyunca, haftada bir gün dört saat boyunca ders alır (Pazar – 19.00-23.00)
 • Sınıf mevcudu, her sınıfa bireysel ilgiyi garanti etmek için her zaman küçük tutulur (10-20 kişi)
 • Tüm dersler Umut Öpke tarafından verilir.
 • Derslerde metin, hikaye, oyunculuk, reji, müzik, dekor, kostüm, makyaj, aksesuar çalışmaları yapılır.
 • Eğitimin ücreti aylık 175 TL’dir. Ücret dersten önce peşin alınır.


OYUN UYARLAMA ATÖLYESİ HAKKINDA

Uyarlamak: Bir esere teknik ve stilistik değişimlerle başka bir form kazandırma.

Bu atölye uygulamalı bir atölyedir. Katılımcılar uyarlamanın yanısıra okuma ve canlandırma provaları ile birlikte bu uyarlamayı sahneye taşımayı deneyimleyecekler. Bir tiyatro eseri her zaman  yazıldığı dönemden izler taşımaktadır. değişen zaman ile birlikte birçok metin güncelliğini kaybedebilir. Tiyatro metinlerinin  tekrar uyarlanıp modernize edilmesi  hem yazınsal çeşitliliği korumayı,  hemde   sadece yazıldığı dönemin değil oynandığı döneminde dili olmayı sağlar. 

DERSLERDE ÖNCEDEN BELİRLENMİŞ BİR UYARLAMA MI  İŞLENECEK ? 

Önceden belirlenen sadece dersin işleyiş sürecidir. Uyarlamanın tüm süreçlerini eğitmen ve katılımcılar birlikte sürecin içinde deneyimleyeceklerdir. Uyarlamanın karar mercii tüm sınıftır.

  Whatsapp
  Tiyatrolog Akademi
  Tiyatrolog Akademi
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?