• Bilgi İçin;
  • 0552 292 68 89

Actor Studio Eğitmen Kadrosu

img

Çağrı Turnalı

Genel Sanat Yönetmeni

1988 yılında İzmir'de doğdu. Üniversite yıllarında (2005) tiyatro ile tanıştı ve hayatına yeni bir yön verdi...

img

Hülya Savaş

Actor Studio - Atölye Eğitmeni

Aydın Söke’de doğar Hülya Savaş; ilkokul ve ortaokul eğitimini burada...

Actor Studio Hakkında

          Actor Studio eğitimine kayıt olan öğrenciler haftada 2 gün ders alacaklardır. Öğrencilere toplamda haftalık 6 saat, aylık 24 saat, yıllık 240 saat eğitim verilecektir. Derslerde ana hoca olarak Genel Sanat Yönetmeni Çağrı Turnalı yer alacaktır. Usta eğitmenler ile workshop - atölye çalışmaları yapılacaktır. Bu çalışmalara alanında uzman (Devlet Tiyatrosu sanatçıları ve Güzel Sanatlar Fakültesi mezunları) eğitmenler girecektir.

          Eğitim süresi 10 ay olacaktır. Öğrenciler kursu mezuniyet oyunu sergileyerek tamamlayacak ve eğitime katıldıklarına dair bir belge alacaklardır. Eğitimin sonunda öğrencilere mülakat imkanı sunulacak ve profesyonel oyuncu kadrosuna giriş imkanı verilecektir. Actor Studio'dan mezun olan öğrenciler bir sonraki sezon Tiyatrolog oyunlarında yer alıp İzmir seyircisi ile buluşacaklardır.

          Actor Studio eğitiminde "Diksiyon, Beden Dili, Ses, Nefes, Artikülasyon, Doğaçlama, Oyun ve Rol Analizi, Şan, Ritim, Dans, Hareket ve Tiyatro Tarihi" derslerine yer verilecektir. Öğrenciler, Eric Morris, Stanislavski, Stella Adler, Sanford Meisner ve Alexandre teknikleri ile bezenmiş bir müfredat çerçevesinde eğitim almış olacaktır.

Çağrı Turnalı

          Kursun aylık ücreti (kuruluş yılına özel kampanya) 190 TL'dir.

          Kurs günleri ve saatleri hakkında detaylı bilgi almak için 0552 292 68 89'u arayabilirsiniz.